Pradžia / Gyvenimas / Išskirtinis Mykolo tėčio interviu: atskleidė, ką nustatė kūną ištyrę ekspertai

Išskirtinis Mykolo tėčio interviu: atskleidė, ką nustatė kūną ištyrę ekspertai

2023-10-29

Išskirtinis Mykolo tėčio interviu: atskleidė, ką nustatė kūną ištyrę ekspertai

Patiko? Pasidalink:

Tyrėjai skelbia galutines išvadas dėl 15-mečio Mykolo, kuris ilgą laiką buvo dingęs ir vėliau jo kūnas rastas Neryje. Kol prokuratūra tyli ir neatsako į daug esminių klausimų, Mykolo artimieji kalba atvirai. Mykolo tėtis Mindaugas Davidonis naujienų portalui tv3.lt pripažino, kad jau sulaukė prokuratūros skambučio ir artimiausiu metu ketina vykti susipažinti su išsamiomis tyrimo išvadomis, tačiau pagrindinės detalės ir atsakymai paaiškėjo.

„Mums pasakė, kad yra mirties išvados“, – tv3.lt pripažino M. Davidonis.

Jis patvirtino, kad smurtinių žymių ant jo sūnaus kūno nebuvo rasta, bet pripažino ir faktą, kad kūnas ilgai pragulėjo vandenyje: „Nerasta dėl to, kad buvo jau sunku kažką ten nustatyti, aš suprantu, iš to, ką rado“. Mykolo tėtis teigė, kad nenorėtų išsamiau komentuoti apie tai.

Pasak jo, radus sūnaus kūną viskas aprimo ir daugiau žinių nebesulaukė. „Mes toliau ir nebetęsėm tų visokių scenarijų, nes niekur nevedė jie“, – pridūrė jis.

Mykolo tėtis Mindaugas Davidonis: „Pasakė, kad nerado [narkotikų]“

Paauglio palaikus tyrusiems ekspertams taip pat buvo užduotas klausimas, ar jo organizme būta narkotinių medžiagų, netrukus po įvykio buvo skelbta, kad jaunuolio aplinkoje galėjo būti vartojami narkotikai.

Mykolo tėtis tv3.lt tvirtino, kad sūnaus organizme narkotikų nebuvo rasta.

„Kalbėta buvo [su tyrėjais], jie tyrė, nieko nerado“, – sakė M. Davidonis.

Jis teigė, kad tyrėjų išsamių išvadų dar neskaitė, negali pasakyti, kas ten parašyta, tačiau tai, kad narkotinių medžiagų nebuvo rasta, jam pasakė tyrėjai.

„Prokurorė turbūt pasakė, bet, sakau, kad aš nematau, kur ta informacija paskelbta“, – apie bylos nutraukimą sakė M. Davidonis.

„Tiesiog pasakė, kad nerado [narkotikų]“, – pridūrė Mykolo tėtis. Mykolo tėtis teigė, kad pirminės išvados, kai buvo rastas kūnas, buvo tokios pat –  mirties priežastis nėra smurtinė.

„Daug ko negalima nustatyti“, – pasakė M. Davidonis, kalbėdamas apie tai, kad kūnas ilgai išbuvo vandenyje, dėl to sunku kažką nustatyti.

Vieta, kur rastas Mykolo Davidonio kūnas (tv3.lt fotomontažas)

Prokuratūra neatskleidė, ar organizme būta narkotinių medžiagų

Galutinės teismo medicinos ekspertų išvados patvirtino, kad šių metų pradžioje dingęs ir vėliau Neryje negyvas rastas 15-metis Mykolas Davidonis prieš mirtį nepatyrė smurto. „Smurto žymių nerasta. Tokių duomenų, kad būtų padaryta nusikalstama veika, šiai dienai neturime“, – BNS antradienį sakė ikiteisminį tyrimą mirties priežasčiai nustatyti kontroliuojanti Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorė Jurgita Jasiūnienė.

Gavus galutines teismo medicinos ekspertų išvadas, prokuratūra kitą savaitę ketina priimti sprendimą ikiteisminiame tyrime dėl paauglio mirties priežasties. Iki tol buvo pateiktos tik pirminės išvados. Vasario pradžioje dingus jaunuoliui, policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl jo paieškos, gegužę radus jo kūną Neryje, buvo pradėtas ir ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. „Be šių išvadų negalėjome baigti tyrimo“, – BNS sakė prokurorė J. Jasiūnienė.

Priimdami nutarimą tyrime dėl mirties priežasties nustatymo, pareigūnai vertina įvykio vietos apžiūros duomenis, vaizdo įrašus, specialistų ir liudytojų išvadas.

Paauglio palaikus tyrusiems ekspertams taip pat buvo užduotas klausimas, ar jo organizme būta narkotinių medžiagų, netrukus po įvykio buvo skelbta, kad jaunuolio aplinkoje galėjo būti vartojami narkotikai. J. Jasiūnienė teigė, kad prokuratūra negali viešinti šių tyrimo duomenų, kadangi mirusysis – nepilnametis.

Į vasario 4 dieną dingusio Mykolo paiešką buvo įsitraukę daugybė žmonių, buvo sukurta speciali grupė feisbuke „Mykolo paieška“. Per paieškas Vilniuje prie Žirmūnų tilto buvo rasti įvairūs jo daiktai, tarp jų kuprinė striukė, kuprinė, telefonas, banko kortelė, ausinės. Kelta versija, kad paauglys nuskendo, vaikino Neryje ieškojo narai. 

Paskutinį kartą draugai M. Davidonį matė prie Vingio kino teatro. Vėliau nustatyta, kad vaikinas išlipo iš troleibuso Kražių stotelėje ir nuėjo upės link, buvo prie Operos ir baleto teatro stotelės.  

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA