Pradžia / Gyvenimas / Iš darbo atleista Rasa nebegali tylėti: „Man taip pikta“

Iš darbo atleista Rasa nebegali tylėti: „Man taip pikta“

2023-12-09

Iš darbo atleista Rasa nebegali tylėti: „Man taip pikta“

Patiko? Pasidalink:

47 metų Rasa Pilelienė 7 metus dirbo Salantų gimnazijos rūbininke, tačiau vieną dieną iš mokyklos vadovės sulaukė netikėtos žinios – buvo naikinamos jos pareigybės, todėl jai buvo pranešta, kad yra ruošiami dokumentai dėl atleidimo iš darbo ir rytoj moteris jau gali nebeateiti. Gimnazija paaiškino, kodėl buvo priimtas sprendimas naikinti šią pareigybę.

Rasa gyvena viena su mažamečiu vaiku. Pagal darbo kodeksą, vienišas mamas, kurios augina nepilnamečius vaikus, prieš atleidžiant turėtų perspėti prieš 3 mėnesius.

Vadovė pasirinko ją ignoruoti

„Vadovė pasirodo apie tai, kad esu vieniša mama, nieko nežinojo, nes iš pradžių atleisdama mane iš darbo  pasišaipė, sakydama, kad neprapulsiu, o kai pasakiau apie tai, kad esu vieniša mama ir pristačiau darbo kodekso numatymus ji sutriko, apsisuko ir nuėjo.

Vėliau paruošė dokumentus ir man leido dirbti dar tris mėnesius, pažadėjo išmokėti  dvi išeitines. Tuo metu aš sutikau“, – pasakoja Rasa.

Paskui moteris sužinojo, kad pas juos mokykloje dirba pensinio amžiaus žmogus, taip pat žmogus, kuris įsidarbino vos prieš metus. Iš darbo inspekcijos ji buvo gavusi informaciją, kad įstatymiškai pirmiausia yra atleidžiamas pensinio amžiaus žmogus arba įsidarbinęs vėliausiai, tačiau vadovė nusprendė kitaip.

„Ji pasirinko atleisti mane – vienišą mamą. Su tokiu jos sprendimu po to jau nesutikau. Galiausiai žinodama, kad mano pareigybės yra naikinamos, ji man nieko nesiūlo, o į darbą priima dar vieną pensinio amžiaus žmogų – į mokytojo padėjėjus“, – situaciją pasakoja darbo netekusi moteris.

Rasa teigia, kad vadovė pradėjo ignoruoti – su ja nekalbėjo, nesisveikino, neatsakė į jos raštiškai pateiktą laišką ir net panaikinus jos pareigybes neinformavo, ką ji turi daryti ir kaip dirbti.

„Laukiau, gal pasikvies, bet taip ir nesulaukiau. Praėjus 13 dienų klausiau ūkio dalies vadovo, kokios yra mano darbo valandos ir apskritai, kokios yra mano pareigos. Tada jau sužinojau savo darbo valandas ir man davė pasirašyti dokumentus, kuriuose data atgalinė – rugsėjo 1 diena, o rašiausi 13 dieną. Mane 13 dienų ignoravo“, – apmaudo neslepia moteris.

„Mes norime atsakymų į visus klausimus“

Po ignoravimo, kuris, kaip teigia moteris, truko pusę mėnesio, Rasą siuntė dirbti visur, kur tuo metu trūko žmogaus: dirbo budinčia, auklyte darželyje, padėjėja.

„Ačiū Dievui, ten mane priėmė ir vadovei išgyrė, kad su manimi pasiekė tokių rezultatų, kokių nebuvo pasiekusi nei su viena padėjėja. Tačiau vadovė vis vien liko nepatenkinta. Ji laikėsi savo sprendimo, kad manimi reikia atsikratyti.

Išaušo paskutinė darbo diena. Nuėjau pasirašyti prašymo ir ištariau žodžius: „Nepakeičiamų nėra. Šiandien aš, rytoj jūs“. Ir išėjau neatsigręžusi“, – su liūdesiu savo paskutinę dieną prisimena Rasa.

Moteris teigia, kad jos vadovė negirdi darbuotojų. Nėra įsiklausoma į tai, ko nori darbuotojai, jie negauna atsakymų į rūpimus klausimus.

„Mes norime atsakymų į visus klausimus, tačiau vadovė tik pasišaipo, pasakydama, kad ji neprivalo mums atsakyti. Tada kas gali mums atsakyti?“ – su liūdesiu kalba Rasa.

„Aš nebegaliu tylėti, tik nežinau, kur man kreiptis. Man taip pikta, nemiegu naktimis, nes nežinau, kaip toliau gyventi, kas bus toliau. Vaikas vis klausia: kodėl, mamyte, tave atleido? Ačiū Dievui, kad bent turiu valytojos darbą puse etato“, – graudinasi moteris.

Salantų gimnazijos direktorės Aušros Zebitienės atsakymas

Naujienų portalas tv3.lt kreipėsi į Salantų gimnaziją dėl šio įvykio. Gimnazijos direktorė Aušra Zebitienė teigia, kad jų gimnazija kiekvienam mokiniui pirko individualias spinteles, o Rasa Pilelienė, jų buvusi darbuotoja, iki išėjimo iš darbo dirbo rūbininke 0,7 etatu.

„Tėvai prašė, kad kiekvienas vaikas turėtų atskiras, užrakinamas spinteles ir pamažu rinkome pinigus, o nuo rugsėjo 1 dienos atskiras spinteles turi kiekvienas mokinys.

Kretingos rajono savivaldybės tarybos 2017 metų gegužės 27 dienos sprendime numatyta, kad nelikus atskiros drabužinės, nelieka ir rūbininko pareigybės.

2023 metų rugpjūčio 30 dieną tvirtinant pareigybių skaičių ši pareigybė nebuvo įskaičiuota ir Rasai Pilelienei įteikėme įspėjimą, kaip ir priklauso pagal Lietuvos Respublikos darbo kodeksą, kad po 3 mėnesių bus atleista, su 2 mėnesių išeitinėmis. Taip ir padarėme.

O dėl šmeižto, pokalbiai buvo net su pavaduotoja. Mes su ja kalbėjomės, suprantu, kad niekam nepatinka atleidimas, bet rūbininko buvo tik viena pareigybė.

O dėl pensininkų, nežinau, ką ji turi minty. Ji man taip pat siūlė atleisti valytoją, bet dėl amžiaus aš negaliu diskriminuoti žmonių. Valytoja dirbai gerai, ji visiškai kitoje kategorijoje. Aš neturėjau iš ko rinktis nei ką svarstyti“, – teigė Salantų gimnazijos direktorė Aušra Zebitienė.

www.tv3.lt

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA