Pradžia / Gyvenimas / Dalios Teišerskytės sūnus Linas – apie paskutines mamos dienas: „Žmogus tiki iki paskutinės sekundės“

Dalios Teišerskytės sūnus Linas – apie paskutines mamos dienas: „Žmogus tiki iki paskutinės sekundės“

2023-11-28

Dalios Teišerskytės sūnus Linas – apie paskutines mamos dienas: „Žmogus tiki iki paskutinės sekundės“

Patiko? Pasidalink:

Lietuvą apskriejo skaudi žinia – pirmadienį mirė poetė ir Lietuvos politinė bei visuomenės veikėja, Kauno moterų klubo „Ad ASTRA“ prezidentė Dalia Teišerskytė. Portalui Žmonės.lt poetės sūnus Linas papasakojo apie paskutines mamos dienas ir jos viltis, kad viskas dar susitvarkys.

Dalia Teišerskytė mirė savo namuose po sunkios ligos. Portalo Žmonės.lt žiniomis, politikė lapkričio 24-ąją sąmoningu jos prašymu buvo išleista iš ligoninės, kad paskutines savo gyvenimo dienas praleistų namuose su šeima.

Kaip kalbėdamas su portalu Žmonės.lt svarstė jos sūnus Linas, D.Teišerskytė taip tikriausiai vylėsi, kad namie jos sveikata pagerės.

„Žmogus turbūt iki paskutinės sekundės tiki, kad kažkas įmanoma, o ji taip tikrai tikėjo. Čia turbūt toks dualizmas yra – iš vienos pusės tiki, kad namų sienos padės, o iš kitos pusės – kad išeiti namie bus lengviau… O namie tos paskutinės dienos… Kai grįžo iš ligoninės, stengėmės rodyti šilumą jai, kad jaustųsi geriau… Daugiau planų jau jokių nebuvo“, – portalui Žmonės.lt pasakojo Linas.

Poetė iki pat patekimo į ligoninę savo veiklų nestabdė. Linas svarsto, kad idėjų, ką nuveikti ir padaryti, tikriausiai turėjo iki pat mirties. O kaip gali būti kitaip – tokių minčių D.Teišerskytė visuomet turėjo.

„Ji kiek tik galėjo buvo aktyvi. Netgi tuomet, kai jau rytais vykdavome į ligonines lašelines statytis, ji kone iškar po jų vykdavo į renginius, į įvairiausius miestus. Ji tikrai aktyviai važiavo visur. Bet galiausiai jau atsigulė į ligoninę“, – teigė pašnekovas.

D.Teišerskytės sūnus pridūrė, kad paskutiniu metu jie su mama praleido nemažai laiko, daug šnekėjosi. „Mes daug kalbėjomės, bet tokio pokalbio, kurį galėčiau įvardinti kaip atsisveikinimo neturėjome. Mums žodžiais kalbėtis ir nereikėjo – pasižiūri vienas į kitą ir viskas aišku“, – portalui Žmonės.lt pasakojo jis.

Anot pašnekovo, mama visuomet buvo jo didžiausia mokytoja ir ramstis visose situacijose.

„Man ji buvo kaip didelė pamoka. Visas jos gyvenimas man buvo pamoka. Pirmiausia aš iš jos mokiausi, po to ji iš manęs mokėsi, mes taip pasidalindavome, tokie mainai. Aišku, kaip ir priklauso, nors ir paburbėdama kartais mokydavosi, būdavo užsispyrusi, bandydavo savo tiesą įrodinėti. Bet mes niekada nesipykome. Niekada“, – portalui Žmonės.lt sakė Linas.

Žinia apie D.Teišerskytės mirtį pirmadienį portalui Žmonės.lt patvirtino jos kolegė, bičiulė iš Kauno moterų klubo „Ad ASTRA“ Žaneta Simanavičienė.

MRU Darnių inovacijų laboratorijos vadovė ir Estijos garbės konsulė Kaune Ž.Simanavičienė portalui Žmonės.lt atskleidė, kad prieš mirtį ji su Dalia spėjo atsisveikinti.

„Sekmadienį su ja atsisveikinau, liūdna labai. Ją prižiūrėjo šeima, kadangi ji norėjo numirti namuose. Dalia pasakė, kaip ji nori būti palaidota… Buvome pažįstamos apie 40 metų. Lietuvai ji davė labai daug“, – portalui Žmonės.lt sakė Žaneta Simanavičienė.

Daliai Teišerskytei 2022-aisias buvo diagnozuota klastinga liga. Apie diagnozę žinojo tik artimiausi žmonės. Tų metų vasarą Daliai buvo atlikta ir operacija, paskirtas sudėtingas gydymas.

„Kenčiu, kai niekas nemato. Niekas neturi kentėti kartu su tavim. Nebent tavo patys pačiausi, vaikai, anūkės. Jie man labai padeda sunkiu metu. Kur reikia, nuveža, kai reikia, parveža, kai reikia perriša, kai reikia, paglosto, kai reikia, paverkia kartu. Bet kuo čia dėti kiti žmonės? Kodėl aš juos turiu užkrėsti savo niūrumu, ligomis, problemomis?“ – apie savo ligą nenoriai kalbėdavo Dalia Teišerskytė.

Garsi poetė, žurnalistė, ilgametė Seimo narė bei visuomenininkė per savo gyvenimą parašė puspenkto šimto tekstų, virtusių dainomis, o taip pat net penkiolika knygų.

„Pati nesu jokia nacionalinė vertybė, todėl, manau, be mano poezijos pasaulis išgyventų. Tačiau kažkaip pasirašė penkiolika knygų, virš keturių šimtų dainų tekstų. Rašau, kada noriu ir kaip moku. Esu be proto dėkinga visiems skaitantiems, ateinantiems į susitikimus, nuostabiai jautriai komentuojantiems veidaknygėje. Pasididžiavau, kai po eilėraščiu „Tu tik palauk“ pamačiau virš penkių tūkstančių patiktukų. Tada įrašiau save į poetų sąrašą…

Taip, išbandymų gyvenime man netrūko. Netrūksta ir dabar. Bet buvo ir meilės, ir laimės, ir romantikos, ir kelionių, ir švenčių. Tikiuosi, kad jų dar bus“, – viename paskutinių savo interviu žurnalui „Legendos“ sakė Dalia Teišerskytė.

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA