Pradžia / Gyvenimas / Alytuje tragiškai žuvusio kūdikio mama: to nesapnavau net baisiausiame savo košmare

Alytuje tragiškai žuvusio kūdikio mama: to nesapnavau net baisiausiame savo košmare

2024-04-02

Alytuje tragiškai žuvusio kūdikio mama: to nesapnavau net baisiausiame savo košmare

Patiko? Pasidalink:

Alytų ir visą Lietuvą sukrėtė tragiška septynių mėnesių kūdikio žūtis.

Mama Rasa prieš daugiau nei metus jau palaidojo vieną septynių mėnesių kūdikį, žuvęs ketvirtadienį – tokio paties amžiaus, o autoįvykio metu už vairo sėdėjo Tajuko teta, neturinti vairuotojo teisių.

„Palaidoti Tajuką pinigų neturiu visiškai. Esu pasimetusi ir sukrėsta. Toks jausmas, kad mane kažkas prakeikė, nes prieš metus vienas septynių mėnesių kūdikis, dabar – antras iškeliavo. Laimei, palaidoti Tajuką padės geri žmonės“, – sako sūnaus netekusi mama Rasa.

Yra gerų žmonių

Alytaus miesto socialinių paslaugų centro direktorė Eglė Teresevičienė naujienų portalui AlytusPlius.lt patvirtino, jog mama Rasa su septynmečiu ir septynių mėnesių sūneliais gyveno jų Šeimos krizių centre jau mėnesį.

„Žinia sukrėtė. Sužinojome, kad net dvi šeimos krizių centro gyventojos važiavo tuo automobiliu. Mama Rasa su sūneliu ir dar viena gyventoja. Kai vaikelio gyvybė vakar užgeso Kauno klinikose, supratome, kad reikia imtis iniciatyvos ir pasirūpinti laidotuvėmis. Juk šventės artėja. Mama pinigėlių neturi, jos artimieji gyvena labai kukliai, mano žiniomis, tik iš pašalpų“, – kalbėjo E. Teresevičienė.

Moteris su sutuoktiniu ėmė tartis, gal jiedviem palaidoti kūdikį iš šeimos santaupų arba skelbti pinigų rinkimo akciją socialiniuose tinkluose. „Vis tik nutariau eiti trumpesniu keliu ir pasiskambinau į Alytaus laidojimo namus „Skausmo užuovėja“, pasiteiravau, gal gali padaryti nuolaidą, nes mamytės biudžete – nulis.

Įmonės vadovas atsakė, kad padės kūdikio netekusiai mamai ir pagalbą suteiks neatlygintinai. Visi turime dalintis gerumu, negalime likti abejingi. Žinokit, nustebau, kad gerų žmonių yra“, – pasakojo Alytaus socialinių paslaugų centro direktorė E. Teresevičienė.

E. Teresevičienė teigė, jog mama pasirinko vaikelį šarvoti karste.

„Noriu padėkoti ne tik laidojimo namams, jų vadovui, bet ir Alytaus Švč. Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčios klebonui Renaldui Janušauskui, kuris penktadienio vakarą neatlygintinai aukos Šv. Mišias ir šeštadienio popietę atvyks į laidojimo namus išlydėti vaikelį į paskutinę žemišką kelionę bei palaidos Užupių kapinėse“, – pasakojo E. Teresevičienė.

Dėkinga už pagalbą

Penktadienį susisiekus su mama Rasa, ši AlytusPlius.lt pasakojo, jog tokios situacijos nesapnavusi net baisiausiame košmare.

„Sesuo vežė pas advokatą. Nuo duobės atšokome į kalniuką, nuo kalniuko sumėtė link šaligatvio, smėlio ir apsivertėme“, – besigraudindama pasakojo moteris. Avarija vyko arti Alytaus ribos, Takniškių kaime.

Anot Rasos, sesei pretenzijų dėl sūnelio žūties ji neturi. „Buvome prisisegę, bet kai vertėmės – diržai atšoko ir Tajukas iškrito iš kėdutės. Aš žinau, kad sesė neturi teisių, bet tiek kartų esame važiavę ir viskas buvo gerai. Aš visą laiką ja pasitikėjau. Sesuo jaučiasi blogai, vos iš lovos pasikelia, nugara sužalota, nešioja įtvarą. Ji nežinojo, kad taip bus, kiekvienam gali taip atsitikti. Aš jai atleidžiu“, – kalbėjo Rasa.

Moteris turi dar du vaikučius. Keturmetis gyvena pas močiutę, o septynmetis buvo Šeimų krizių centre su mama, dabar – laikinai pas biologinį tėvą.

Sesuo jaučiasi blogai, vos iš lovos pasikelia, nugara sužalota, nešioja įtvarą. Ji nežinojo, kad taip bus, kiekvienam gali taip atsitikti. Aš jai atleidžiu.

„Aš jaučiuosi, tarsi kažkas mane prakeikė. Vieną palaidojau septynių mėnesių, kitą ir vėl laidosiu septynių mėnesių. Man gėda, kad neturiu pinigų sūnelio laidotuvėms ir esu be galo dėkinga, kad Socialinių paslaugų centro direktorė Eglė ir socialinės darbuotojos man taip padėjo. Labai ačiū laidojimo namams, kurie pasirūpino mano angeliuko paskutine kelione“, – graudinosi Rasa.

Ji teigė, kad Šeimų krizių centre atsidūrė ne dėl priklausomybių, bet tiesiog dėl nesiklostančio gyvenimo. „Nesiseka surasti tinkamo vyro, vis nesiseka. Kai palaidojau Eimantą – dirbau prie baldų, norėjau užsiimti veikla ir užsimiršti. Dabar turbūt vėl eisiu dirbti. Turiu kasininkės pardavėjos profesiją. Reikia kažką keisti gyvenime“, – kalbėjo moteris.

Visi norintys atsisveikinti su Tajuku tai gali padaryti laidojimo namuose „Skausmo užuovėja“, adresu Rūtų g. 65. Alytus.

Šarvojamas penktadienį, nuo 16 val.

Šv. Mišios bus aukojamos penktadienį, 18 val. Alytaus Švč. Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčioje.

Karstelio išvežimas į Užupių kapines – šeštadienį, 13 val.

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA