Pradžia / Gyvenimas / Aiškiaregis Krzysztofas Jackowskis: Krizė ir pandemija baigsis tik pasauliniu karu

Aiškiaregis Krzysztofas Jackowskis: Krizė ir pandemija baigsis tik pasauliniu karu

2023-10-28

Aiškiaregis Krzysztofas Jackowskis: Krizė ir pandemija baigsis tik pasauliniu karu

Patiko? Pasidalink:

Po ankstesnės laidos, kurioje mėgstamiausias Lenkijos aiškiaregys Krzysztofas Jackowskis pasidalijo savo nuomone apie Lenkijos vidaus politinę padėtį ir papasakojo apie bendrus dalykus, šiandien jis parodė naują epizodą, kuriame kalba apie artėjančius pasaulinius pokyčius ir atsako į prenumeratorių klausimus.

Prieš kelis mėnesius savo vizijoje žadėjau, kad rugpjūtį mūsų laukia didelė infliacija, prekių trūkumas ir galbūt net akcijų rinkos griūtis. Ir ką mes matome?

Statybinių medžiagų kainos labai išaugo (Krzysztofas neseniai nusipirko žemės sklypą ir jame kuria savo išgyvenimo ūkį, todėl visas kainas žino iš pirmų lūpų), pramoninių prekių kainos išaugo, maisto produktų kainos pakilo šiek tiek mažiau, bet vis tiek pakilo ir kyla.  Šios infliacijos nesustabdys ir negali sustabdyti jokie politiniai užkalbėjimai. Tačiau, kaip žino kiekvienas finansininkas, augančios kainos ir deficitas yra tarsi požeminiai smūgiai prieš žemės drebėjimą, kuris vadinamas akcijų rinkos griūtimi. Tačiau kada tai įvyks?

Man susidaro įspūdis, kad artimiausiais mėnesiais turime tikėtis dvigubo ekonomikos žlugimo. Pirmiausia kažkas suveiks rugpjūčio mėnesį – arba įvyks staigus, bet ne kritinis rinkų nuosmukis, arba šoktels kokio nors produkto kaina. Tai lems bendrą infliaciją, kuri ims didėti beprotišku tempu. Ir kažkur rudenį rinka žlugs.

Man taip pat susidaro įspūdis, kad pasaulyje įvyks dvi baisios nelaimės – pirmoji bus sunki, o antroji – labai, labai sunki. Ir tai bus ne tik sprogimas kokioje nors gamykloje – jis bus susijęs su pasaulio ekonomika. Dėl šių nelaimingų atsitikimų rinkoje prasidės procesai, kurie sukels žlugimą ir vėlesnę infliaciją.

Nemanau, kad šios avarijos įvyks Lenkijoje, tačiau Lenkija nukentės kaip ir visi kiti. Todėl visiems patariu imtis tam tikrų priemonių, kad neprarastų savo asmeninių santaupų ir neprarastų jų dėl akcijų rinkos griūties ar valiutų vertės kritimo. Į ką investuoti? Visos valiutos kris, tačiau manau, kad turėtumėte atkreipti dėmesį į dolerį, svarą sterlingų arba eurą – visos kitos valiutos paprasčiausiai žlugs.

Manęs klausia apie visuotinį liaudies sukilimą, tikintis, kad protestas kažką pakeis. Ne, taip nebus. Iš tikrųjų epidemija vis didės – ji jau prasidėjo, todėl dabar vyriausybės nustatys vis daugiau apribojimų. Užrakinimas, kurį turėjome 2020 m., atrodys kaip vaikiškas žaidimas, palyginti su tuo, kas bus ateityje.

Matau Europos miestus, kuriuose žmonės negalės išeiti iš savo rajonų – gatvėse bus tvoros ir užkardos. Gali atsitikti taip, kad kai kurie taisyklių nesilaikantys žmonės kartais jausis pažeminti – ir viskas atrodys daug rimčiau nei anksčiau.

Bus tamsių mėnesių, kai labai greitai suprasime, kad gyvename kitame pasaulyje. Pasakysiu atvirai – bijau rudens, bet dar labiau bijau žiemos, kai maras ir represijos pasieks naują piką.  Jei kas nors mano, kad vieną dieną viskas bus gerai, kad anksčiau ar vėliau ateis diena, kai viskas bus taip, kaip anksčiau, – iš karto noriu pasakyti šiems žmonėms: jūs klystate!

Situacija jau niekada nebebus tokia kaip anksčiau, sulig kiekvienu mėnesiu ji bus vis dramatiškesnė, kol viskas baigsis pasauliniu kariniu konfliktu.

Straipsnio autoriaus nuomone gali nesutapti su svetaines administracijos nuomone, o taipogi ir su skaitytojo nuomone.

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA