Pradžia / Gyvenimas / Aiškėja suimto Vilniaus pedofilo tapatybė: jis – visuomenei gerai žinomas veikėjas

Aiškėja suimto Vilniaus pedofilo tapatybė: jis – visuomenei gerai žinomas veikėjas

2023-10-29

Aiškėja suimto Vilniaus pedofilo tapatybė: jis – visuomenei gerai žinomas veikėjas

Patiko? Pasidalink:

Sostinės pareigūnai suėmė dar vieną pedofilą, kuris Vilniuje ir už jo ribų išprievartavo mažametę mergaitę, o kitą bandė užsipulti, tačiau jai pavyko pabėgti. TV3 žiniomis – tai gerai visuomenei žinomas veikėjas – buvęs Vilniaus pedagoginio universiteto studentas Artūras Vasilevskis.

A. Vasilevskis anksčiau buvo nuteistas už 6 merginų išprievartavimą oraliniu būdu. Keturių iš jų merginų amžius – nuo 13 iki 17 metų. Kitos dvi – nepilnametės.

Visi nusikaltimai padaryti Vilniaus mieste: miškeliuose, Pasakų parke Lazdynuose arba automobilyje.

Prokuratūrai jau baigus tyrimą, 23-ejų metų A. Vasilevskis prisipažino išprievartavęs dar apie 12 merginų. Anot prokurorų, įtariamasis tiksliai neatsimena, kada pradėjo prievartauti

2011-aisiais 24-erių Vasilevskis buvo nuteistas kalėti 9 metus. Vėliau apeliacinis teismas sugriežtino bausmę – skyrė 12-a su puse metų nelaisvės.

Šiemet Vasilevskis vėl ėmė prievartauti merginas Vilniuje ir jo apylinkėse, tačiau policijos ir prokuratūros vadovai kažkodėl nutarė jo nusikaltimus nuo vilniečių ir šalies visuomenės nuslėpti. Jo tapatybę slepia ir dabar – pratęsė įtariamojo suėmimą, tačiau nei policija, nei prokuratūra nepranešė, kad tai tas pats, panašius nusikaltimus Vilniuje jau daręs ir į laisvę paleistas, nusikaltėlis.

Tačiau TV3 žinioms vardą ir pavardę atskleidęs šaltinis praneša, kad Vasilevskį policija sulaikė balandį, kai jis nuskriaudė mažamečius pernai rugsėjį ir šių metų metų kovą.

Prokuratūra, neminėdama vardų ir pavaldžių, dabar praneša, kad nusikaltėliui, kuriam šiuo metu 3 mėnesiams pratęsė suėmimą, buvo leista likusią laisvės atėmimo bausmės dalį atlikti savo namuose Vilniuje. Tuo metu jis ir darė naujus nusikaltimus. Vieną mažametę išprievartavo, kitą – bandė, bet jai pavyko pasprukti.

„Šiuo metu yra atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl nepilnamečių mergaičių užpuolimo sostinėje bei Vilniaus apskrityje, kurie galimai vyko nuo 2022 m. rugsėjo mėnesio iki šių metų balandžio mėnesio. Asmuo yra įtariamas mažamečio asmens seksualiniu prievartavimu ir viešosios tvarkos pažeidimu. Jis yra sulaikytas, teismas patenkino prokuroro prašymą“, – teigia Vilniaus policijos atstovė Gintarė Vitkauskaitė-Šatkauskienė.

Nusikaltėlio vardą ir pavardę slepianti policija pasako tik vietas, kuriose nusikaltėlis galimai tenkino savo lytinę aistrą.

„Šiuo metu turimais tyrimo duomenimis, naujas nusikalstamas veikas, susijusias su seksualiniais nusikaltimais prieš mažamečius, įtariamasis darė Vilniuje, Lentvaryje bei Trakuose“, – sako generalinės prokuratūros atstovė Gintarė Vitkauskaitė-Šatkauskienė.

Viena iš 2-jų naujų Vasilevskio išpuolių vyko Karoliniškėse. Rajono gyventojai pašiurpę:

„Jaučiamės labai nesaugiai. Tai tikrai teisėsaugos ir visų mūsų politikų bėda. Nes tą, ką girdime nuo žiemos iš Seimo narių ir aukštų pareigūnų, čia yra bėda. Toks miegamasis rajonas, daug mokyklų, darželių, vaikų“.

„Matome bėgančius iš paskos vyrus. Ne kartą man skundėsi pradinukų tėvai, kurie net ateina ketvirtokus paimti iš darbo 15 val. dienos, kadangi bijo vaiką paleisti, jį griebia prie smėlio dėžės ir tempia į mašiną. Čia mano vaikų tėvai pasakojo“.

„Man, kaip tėvui, tai ilgam tupdyčiau. Sodint į kalėjimus ir ilgam, čia yra sunkus nusikaltimas“.

„Mano dukrai yra 16-ka metų, leisti dujinius balionėlius galima tik pilnamečiams, bet mano dukra vis tiek balionėlį turi“.

„Turi bausti, ką galiu pasakyti. Tiesiog laikyti ir nepaleisti“.

„Aišku, smerkiu tai, kad išleidžia tokį pavojingą, mano manymu, to neturėtų būti. Žmogus, matyt, turi priklausomybę, reiškia, išleisti negalima“.

Sostinės pareigūnai turi duomenų, kad nuo minimo nusikaltėlio galėjo nukentėti ir daugiau mergaičių, tad nukentėjusiųjų prašo susisiekti štai šiuo telefonu: 8 5 271 6007.

Daugiau detalių ieškokite TV3 žinių reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

www.tv3.lt

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA