Pradžia / Gyvenimas / Aiškėja daugiau, kaip Užupio seniūnas auklėjo 14-metį – liepė stovėti išskėstomis kojomis, grasino, kad turi ginklą

Aiškėja daugiau, kaip Užupio seniūnas auklėjo 14-metį – liepė stovėti išskėstomis kojomis, grasino, kad turi ginklą

2023-10-23

Aiškėja daugiau, kaip Užupio seniūnas auklėjo 14-metį – liepė stovėti išskėstomis kojomis, grasino, kad turi ginklą

Patiko? Pasidalink:

Užupio seniūno Sakalo Gorodeckio bandymas sutramdyti niekadėją sukėlė skandalą „Facebook“: vaizdo įraše užfiksuota kaip jis jėga stvėręs už gobtuvo tempia 14-metį prie mokyklos sprogdinusį petardas, šis bando priešintis. Paauglio mama skundžiasi, kad prieš jos vaiką seniūnas panaudojo prievartą, esą jis traumavo vaiką, nusitempęs jį į šalia esančią gimnaziją, kol atvažiuos policijos pareigūnai liepė daugiau nei valandą liepė stovėti prie sienos išskėstomis rankomis ir kojomis bei grasino, kad turi ginklą.

Vaizdo įrašu socialiniuose tinkluose dalijosi viena pasipiktinusi mama, kurios 14-metį sūnų sostinėje prie Užupio gimnazijos stvėręs už gobtuvo, jėga į gimnaziją tempia žinomas visuomenininkas, Užupio seniūnas bei Gražulio partijos kandidatas į Vilniaus tarybą Sakalas Gorodeckis. 

Vaizdo įrašą esą padarė vienas iš dviejų nepilnamečio draugų, su kuriais jie netoli gimnazijos sprogdino petardas. Esą taip Gorodeckis chuliganiškai besielgiančius vaikus sulaikė ir ėmė auklėti. 

Vaiko mama sako, kad tuo metu, kai viskas vyko, sūnui negalėjo prisiskambinti, tad paprašė dukros jo paieškoti. Ši, apėjusi aplinkui gimnaziją ir mišką, galiausiai rado brolį mokykloje. 

„Tada ji man skambina išsigandus verkdama, kad tu greičiau važiuok, daugiau nieko iš išgąsčio nepasakė. Aš lėkiau iš darbo per kamščius, atvažiavau per 40 kažkur minučių“, – pasakojo vilnietė Monika.

Anot Monikos, vaikas pasakojo, kad kai Gorodeckis dėl petardų sprogdinimo vaikams iškvietė policiją, tuo viskas nesibaigė. Esą seniūnas tempdamas paauglį į mokyklą dar tampė jį už plaukų, kitam jį apginti bandžiusiam draugui esą netgi sudavė.

„O kitam vaikui kliuvo per nosį. Jis bandė apginti mano vaiką, ir bandė ištraukti iš Užupio seniūno rankų“, – sako vilnietė Monika.

Įvykį matę pasakoja ir Užupio gimnazijos mokiniai: „Už kalnieriaus pasiėmė ir tempėsi vaiką. Ir sakė – jūs neturit teisės taip daryt. Ir nusitempė į mokyklą, nemačiau po to daugiau. Po to, atseit, į nosį davė, girdėjau. Trenkė galimai. Mum pasakojo mokytoja tokia.“ 

O kitas paauglys esą spėjo pasprukti. Vilnietė Monika sako, kad sūnus, laukiant kol atvažiuos policijos pareigūnai, tupėjo įkalintas mokykloje visą valandą, piktinasi, kad Užupio seniūnas jam liepė prie sienos stovėti išskėtus rankas ir kojas. Neleido net atsiliepti mamai.

„Jis verkdamas prašė leisti atsiliepti mamai, jis neleido to padaryti, jis laukė policijos“, – teigia vilnietė Monika.

Gąsdino, kad turi ginklą

TV3 žinioms pavyko susisiekti su Gorodeckiu. Paklaustas, kodėl berniukui neleido atsiliepti šis sako, nematęs reikalo. 

„Aš buvau įsitikinęs, kad jis Užupio gimnazijos gimnazistas ir galime išsiaiškinti jo asmenybę. Šiaip jau tas vyko prie pat mokyklos“, – tvirtina Užupio seniūnas Sakalas Gorodeckis.

Užupio seniūnas teisinasi, kad drausmindamas siautėjančius paauglius pasielgė pilietiškai, gynė Užupio bendruomenės interesą ir neva jokio fizinio smurto ten nebuvo. 

„Visų pirma, netempiau, o už kapišono paėmiau, jei aš ten kažkokį fizinį poveikį. Faktas, kad vaikas bandė slėptis iš įvykio vietos, faktas, kad pažeidė policijos komisaro įsakymą 2018 m., kad yra draudžiama tokią pirotechniką naudoti“, – teigia Užupio seniūnas Sakalas Gorodeckis.

Seniūnas mano, kad laikyti vaiką uždarytą mokykloje laukiant policijos – teisėta. 

„Tai nebuvo teisės pažeidimas, nusikalstama veika, kad turėtų teisę sulaikyt ir laikyt kažkokioj patalpoj, apriboti jų teises. Neturėjo tokios teisės asmuo“, – tvirtina Vilniaus apskr. policijos atstovas Tomas Bražėnas.

Ir net vaiko mamai skubiai iš darbo atvažiavus į mokyklą, seniūnas jai iškart sūnaus neatidavė. 

„Tas žmogus man neleido prieit prie sūnaus, aš buvau šoke, jis man liepė parodyti asmens dokumentą, aš dar bėgau į mašiną ieškoti, grįžau su dokumentu, tik tada vaiką mano paleido“, – sako vilnietė Monika.

Nors Monikos sūnus mokosi ne šioje gimnazijoje, o kitoje, esančioje netoliese. Tačiau moterį stebina, kad situaciją mačiusi mokyklose budėtoja bei praeinantys pedagogai niekaip nereagavo. O esą sūnus pasakoja, kad Gorodeckis jam grasino. 

„Vaikas pasakojo, kad gąsdino, kad jis turi ginklą, kad pirmas kartas – įspėjimas, antras – smurto panaudojimas, trečias yra ginklas“, – teigia vilnietė Monika.

„Pasakojom tiesiog, kad adekvačiai reaguotų ateity, jei bus tokie klausimai“, – tvirtina Užupio seniūnas Sakalas Gorodeckis.

Gali grėsti baudžiamoji atsakomybė

Vilnietė pasakoja dėl Gorodeckio smurto prieš jos vaiką parašė pareiškimą į policiją ir esą tą ruošiasi daryti 2-jų kitų vaikų tėvai.

„Mano vaiko būsena psichologinė labai prasta, fiziologiškai apstumdytas jaučiasi normaliai“, – sako vilnietė Monika.

Vilniaus apskrities policijos atstovas sako, kad drausminti žmones naudojant fizinę jėga, o taip pat riboti jų laisvę – neteisėta. 

„Pareigūnai įvertinę aplinkybes priims sprendimą. Jei tai buvo neteisėtas laisvės atėmimas, gali grėsti ir baudžiamoji atsakomybė“, – teigia Vilniaus apskr. policijos atstovas Tomas Bražėnas.

Įvykio ėmėsi ir vaiko teisių sargai. 

„Kalbant apie video, tai tikrai yra peržengtos ribos. Tai tikrai nekalbam apie atvejus, kai reikia apsaugot vaiką, sustabdyt, kad nesusižeistų. Tai – akivaizdus vaiko teisių pažeidimas, nes drausminant vaiką, negali būti smurto pažeidimų“, – tvirtina tarnybos atstovas Gedas Batulevičius.

Esą tarnyba jau bendradarbiauja su policija ir aplankys kiekvieno vaiko šeimą. 

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA