Pradžia / Gyvenimas / 82-ejų Aleksas Lemanas žmonai Linai dainuoja savo geriausias dainas: „Drugeliai dar skraido pilve“

82-ejų Aleksas Lemanas žmonai Linai dainuoja savo geriausias dainas: „Drugeliai dar skraido pilve“

2024-04-25

82-ejų Aleksas Lemanas žmonai Linai dainuoja savo geriausias dainas: „Drugeliai dar skraido pilve“

Patiko? Pasidalink:

Estrados legenda  Aleksas Lemanas (82 m.) sako šiandien muzikos dar neapleidęs. Dainininkas šiandien dar keliauja po Lietuvą ir koncertuoja visiems jo gerbėjams. Tiesa, dainą gan dažnai jis užtraukia ir savo žmonai Linai. „Reikia kažkaip parodyti, kad širdyje negęsta meilė“, – šypsosi vyras.

„Man vasario 16-oji yra kur kas didesnė šventė už Valentino dieną. Tą meilės dieną švenčia tik jaunimas. O mums užtenka pabūti vienam su kitu. Gėlių Linutei įteikiau, padainavau „Šokime mes dviese po meilės lietumi“. Reikia rodyti dėmesį“, – kalbėdamas apie meilės dieną šypsosi vyras.

„Būna šventinės dienos, kartu su Lina gamta pasilepiname, miškelyje pasivaikštome palei Nemuną. Širdelių aš neperku… Vieną savo širdį turiu ir ja dalinuosi su savo mylimąja. Aš už natūralumą, nereikia jokių iškeptų širdelių“, – juokauja jis.

Drugeliai pilve

Prieš beveik 8-erius metus estrados atlikėjas antrąkart vedė – 20-ia metų jaunesnę išrinktąją Liną Gelbūdienę. 

„Kalbant apie tikrąją meilę, reikia prisiminti, kaip mes su žmona susitikome. Pamenu, pradžioje drugeliai buvo ir pas Linutę, ir pas mane. Nežinau, ar dabar skraido, bet meilė niekur nepradingusi. Galiu pasakyti, kad tikroji meilė tikrai egzistuoja, o aš ją patyriau.

Meilė man yra džiaugimasis vienas kitu, abipusis palaikymas, rūpestis“, – apibūdina atlikėjas. 

„Praleidžiame ilgiau laiko atskirai, tada vienas kito labai pasiilgstame. Būna, kad koncertuoju iki pirmos, antros nakties, Linutė pasiilgsta ir manęs, o aš – jos. Vadinasi, drugeliai dar skraido pilve“, – juokiasi A. Lemanas.

Humoro nestokojantis dainininkas neslepia, kad jų namuose ginčų – itin mažai. O jei ir pykstasi, tai tik dėl smulkmenų.

„Labai daug laiko praleidžiame kartu, nenusibostame vienas kitam. Aišku, būna visko – ar kažkas kažką ne taip pasako, ar ne tą dainą pradedu dainuoti, – juokiasi ji. – Mano Linutė vis linksmesnės dainos nori, o aš toks romantikas, lyrikas, mėgstu apie meilę dainuoti. Tarp mūsų tik tokie ginčai. Galiu pasakyti, kad meilė viską nugali. Neveltui tiek dainų apie meilę.“

Amžius nuo scenos nenuvijo

Scenoje  Aleksas Lemanas skaičiuoja jau daugiau nei 50-imt metų. Dainuoti jis pradėjo dar jaunystėje, įvairiuose muzikiniuose ansambliuose. 

„Dar mane kviečia į koncertus, dažnai į teminius vakarus, mano gerbėjų dar yra. Dažnai gerbėjai parašo man ir per feisbuką, giria mano balsą, tikrai labai malonu paskaityti tuos atsiliepimus. Tai kur ir nedainuosi, kai matai, kad tavęs dar laukia. Prieš kelis metus man LATGA įteikė ir apdovanojimą už ilgiausiai scenoje dainuojantį atlikėją.

Todėl ir iš kolegų, ir iš draugų girdėjau palinkėjimus, kad dainuočiau scenoje iki 100 metų. Kaip gali juos pavesti? Čia juk įpareigojimas. Jei balsas ir sveikata nepaves, tai gal tiek ir pradainuosiu“, – juokiasi jis. 

Dažnai šventės atlikėjams tampa koncertų dieną – kaip tikina A. Lemanas, kai kurias šventes jis laiko šeiminėmis, todėl scenoje jų  neleidžia. Tiesa, mažiau svarbios šventės gali būtu praleistos ir su mikrofonu rankoje.

„Daug koncertų per šventes nebūna, bet vienas kitas tikrai pasitaiko. Dažnai pagal kvietimą vykstu į privačius koncertus. Kas mane pakviečia, būtinai pravedu vakarą su dainomis, palaikau nuotaiką. Kartais jų tarpuose ir Valentinos, ir Valentinai atsiranda. Koncertų neatsisakau niekada“, – tikina jis. 

Jis sako, kad netgi garbus amžius nenuvijo jo nuo scenos. „Dar balsas skamba, viskas tvarkoj, formoj, prisižiūriu, pasportuoju, viskas normaliai. Dar žmonės manęs neužmiršo, kviečia. Žinot, dainininkai kaip tie paukščiai, negali nečiulbėti“, – juokiasi A. Lemanas.

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA