Pradžia / Gyvenimas / 56-erių dukros susilaukęs Zuokas atkirto pavyduoliams: „Jei galit, tai pirmyn – Lietuvai vaikų tikrai trūksta“

56-erių dukros susilaukęs Zuokas atkirto pavyduoliams: „Jei galit, tai pirmyn – Lietuvai vaikų tikrai trūksta“

2024-05-21

56-erių dukros susilaukęs Zuokas atkirto pavyduoliams: „Jei galit, tai pirmyn – Lietuvai vaikų tikrai trūksta“

Patiko? Pasidalink:

Į naujai iškeptų tėvelių sąrašą prieš keletą savaičių įsirašė labai gerai Lietuvoje žinoma pora – Artūras ir Augusta Zuokai.

Tėvu ketvirtą kartą tapęs Zuokas – laimingas iki ausų. Kaip ką tik laimėjęs aukso puodą. Artūras iki šiolei skraido padebesiais ir gyvena tėvystės rūpesčių emocijomis.

„Kai gimsta vaikas ir jį pamatai… tai kaip stebuklų to nepavadinsi? Tavo rankose – tavo vaikas, tavo kraujas ir tada žiauriai viskas pasikeičia, tu jautiesi labai svarbus“, – TV3 televizijos aktualijų laidoje „TOP 3“ sakė A. Zuokas.

Kad vyras – itin laimingas, pastebi ir jo žmona Augusta.

„Nežinau, ar aš kada nors gyvenime mačiau Artūrą taip besišypsantį. Kai aš jį pamačiau, jis švytėjo nuo ausies iki ausies. O ašaros, jei ir buvo, tai buvo nematomos“, – sakė moteris.

Zuokai dar iki šiol gyvena tomis akimirkomis, kai į pasaulį atėjo jų dukra Agata. Artūras, kaip ir priklauso –  dalyvavo gimdyme ir visą laiką buvo šalia. 

„Tada, kai gimė dukra, tai negalėjai net į ligoninę įeiti, geriausiu atveju galėjai tik per langą pasimosikuoti, o dabar gali gyventi kartu palatoje, padėti žmonai, tai pasaulis toli nuėjo“, – palygino A. Zuokas.

„Tai yra stebuklas, kokia ta meilė yra besąlygiška, milžiniška ir, kad tu padarytum viską dėl savo vaiko. Ir supratau, kad aš kažkada tokia buvau savo mamai ir man tas suteikia tokis saugumo ir vertingumo…“ – laidoje „TOP 3“ sakė mama tapusi Augusta.

Kai tik pasklido žinia, kad Zuokas ir Augusta taps tėvais, kai kurie aplinkiniai ir kiti komentatoriai ėmė dyvytis. Kaip čia taip? Juk Zuokui  – 56 metai! Gal jau Artūrui laikas ruoštis pensijai,  o ne tėvystei?

„Ką sako medicina… kad šiuolaikinis 50-metis tai kai 30 -ties metų žmogus, tiek pasikeitęs žmogaus supratimas ir sveikata, tai manau, kad nemaža dalis mano amžiaus šeimų gerai pagalvokite. Gimė vaikas, dar vienas lietuvaitis, tai džiaukimės. Koks skirtumas – kas, kaip, kada. Svarbu, kad gimė sveikas. Agata gimė sveika ir viskas gerai – pirmyn!“ – linkėjo keturių vaikų tėvas.

Artūras ir Augusta visiems pavyduoliams turi aiškų ir konkretų atsakymą: meilei metai yra ne rodiklis. Ir koks kieno reikalas? Juk dukrytė ir jos auginimas yra jų  – tėvų, o ne aplinkinių rūpestis.

„Aš stebiuosi, kad žmonės taip reiškia savo nuomonę, bet jie nieko nežino, jie tikrai nežino, kaip mes viduje jaučiamės, o tai yra be galo individualu. Kitas gal 30 nebenori vaikų, o kitam dar ir 60-ties reikia…. ir jeigu jis jaučia, kad gali turėti vaikų, tai jis jų ir turi“, – svarstė A. Zuoko žmona.

„Žmonės, nustokit galvoti, kad jau gyvenimas praėjo, kad jau kažkas per vėlu. Ne – jei manot, galit, tai pirmyn, o Lietuvai vaikų tikrai trūksta“, – atkreipė dėmesį A. Zuokas.

Nors Artūras, jau pusamžis vyras, bet ragina visus kritikus pasižiūrėti į jį. Koks jis išsilaikęs ir šviežias. Kupinas vyriškų ir tėviškų jėgų. O tokių gerų formų receptas – meilė, meilė ir dar kartą  – meilė!

„Kiekvienas amžius turi savo privalumų. Brandesnė tėvystė turi pliusų, nes aš galėsiu daug ką papasakoti savo vaikui, daug ko jo išmokyti, negu anksčiau. Amžius čia nėras svarbus, o nusiteikimas ir noras, pagaliau, jei vaikas gimsta meilėje ir viskas vyksta taip, kaip planuota, tai viskas yra gerai“, – sakė 56-erių Artūras.

Zuokas nelabai supranta mūsų išlepusio ir tik apie save mąstančio jaunimėlio, kuriam vaikų planavimas, auginimas ir net pats gamybos procesas yra kažkuriose paskutinėse vietose. Todėl Artūrui  tai buvo dar vienas stimulas parodyti, kas yra kas.

„Ypač, kai jauna karta sako, kad mes nenorime vaikų… Aš savo vaikams pasakiau, kad jei jūs man neduodat anūkų, tai aš tada turėsiu savo vaikų, o kai susilauksite jūs, tai tada galėsite žaisti kartu“, – šypsojosi Artūras.

Artūras jau yra užauginęs tris vaikus iš pirmos santuokos, todėl turi didelį tėvystės stažą. Moka keisti pampersus, nuplauti kūdikio užpakaliuką ir žino visas kitas vaikų auginimo paslaptis. 

„Esu labai nustebęs, kokių dalykų yra dabar ir ko nebuvo anksčiau, pavyzdžiui – šiukšliadėžė pampersam atskira, o kokios lovytės patogios, Jėzau, Marija. Palieti ją ir ji supasi pati. Vaikus auginti dabar vienas malonumas“, – sakė A. Zuokas.

Dideliu Zuoko tėvystės stažu labai džiaugiasi ir žmona Augusta, nes Artūras ne tik mylimasis, dukrytės tėvas, bet ir pats geriausias patarėjas. Žodžiu – auksas, o ne vyras. 

„Be galo daug duoda ir jis labai supranta, kad dabar jo vaidmuo yra labiau manimi rūpintis. Aš labai laiminga ir jaučiuosi prižiūrėta, nes kartais jau pati nesugebu pasirūpinti savimi, o jis labai padeda ir ta jo patirtis ir ramybė,  Aš pastresuoju, o jis sako, juk nieko neatsitiks, ramiai – vaikai gi ne stikliniai, tai jaučiasi ta jo patirtis ir man nuo  to tik ramiau“, – džiaugėsi Augusta.

Ką tik tėvais tapę Zuokai nebrėžia jokio kategoriško brūkšnio. Jei tik bus poreikis ir noras, tai mažų zuokiukų bus dar tikrai. Ir ne vienas.

„Šiandien pasakyčiau, kad jau tikrai paskutinis, bet kas čia žino, kaip bus gyvenime. Reikia džiaugtis gyvenimu ir nebijoti sprendimų, kurie išveda iš komforto zonos, nes tikrai – gimsta vaikas, tai keičia viską, o aš jau buvau pamėgęs tą laisvę, tą laisvą laikotarpį, bet kuo tu žmogus gali gyvenime įsiamžinti? Kad buvai Vilniaus meras? Kad kokį dangoraižį pastatei? Manyčiau, kad ne, nes vaikai lieka po mūsų, tai amžinybės receptas ir aš labai džiaugiuosi“, – laidoje „TOP 3“ sakė A. Zuokas.

www.tv3.lt

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA