Pradžia / Finansai / Piliečiai, ar žinote, kas yra greitieji kreditai? Jeigu ne, pasiruoškite žinių praplėtimui!

Piliečiai, ar žinote, kas yra greitieji kreditai? Jeigu ne, pasiruoškite žinių praplėtimui!

2023-08-28

Piliečiai, ar žinote, kas yra greitieji kreditai? Jeigu ne, pasiruoškite žinių praplėtimui!

Patiko? Pasidalink:

Esu tikras teigdamas, kad didžioji dalis Lietuvos gyventojų ne vieną ir ne du kartus girdėjo kreditorių skelbiamą inovatyviąją akciją „Pirmoji paskola – nemokama“. Taip pat neabejoju ir dėl to, kad daugelis, ypač vyresnio amžiaus personų paprasčiausiai mano, jog paskolas teikiančios įmonės – aferistai ar kitokių, panašaus plauko žmonių būrys, kurie neva propoguoja nelegalią veiklą – mielieji, jūs klystate. Kalbant nuoširdžiai, paskatintas tik ką minėtųjų stereotipų, jeigu būtų galima juos taip įvardyti, ir nutariau parašyti straipsnį –  pasistengsiu kardinaliai pakeisti jūsų požiūrį į bendroves, teikiančias greituosius kreditus.

Visų pirma, reikėtų jus supažindinti su sąvoka „greitieji kreditai“. Kas iš viso tai yra? Paprasčiausiai tai yra tam tikros sumos finansinis kreditas, kuris gali būti išduodamas, iš esmės, kiekvienam užklausą pateikusiam Lietuvos piliečiui. Vis dėlto, nenuostabu, jog daugeliui greitieji kreditai asocijuojasi su rizika – būtent šioje finansų sferoje jos tikrai netrūksta, tačiau norėčiau iš karto pabrėžti, jog ji yra minimali.

Kokių sumų dažniausiai yra pateikiami greitieji kreditai? Kaip teigia didžioji dalis kompanijų, užsiimančių paskolų išdavimo veiklomis, apimtys svyruoja nuo kelių šimtų iki devynių ar dešimt tūkstančių litų. Tiesą sakant, sąlyginai galėtume sutikti, jog tai yra ganėtinai didelė suma, kurią galima išnaudoti įvairiausiomis „kryptimis“.

Viena iš patraukliausių savybių, kuri išskiria greituosius kreditus nuo paprasčiausių paskolų – itin greitas finansinės pagalbos suteikimas, pateikiant minimalius reikalavimus. Dažniausiai pasitaikantis prašymas, užklausa būna itin elemtari – paprasčiausias raštinis patvirtinimas, jog paskolą imantis žmogus yra mokus ir panašiai – tai yra bazinė informacija, kurią kreditorių bendrovėms tiesiog yra privalu žinoti. Būtent dėl tokių „lengvabūdiškų“ greitųjų, dar vadinamų momentiniais, paskolos savybių žmonės ir įsitraukia į kreditorių bendrovių įperšamas „pinkles“, jeigu būtų galima šias taip įvardyti, – mūsų krašto piliečiai yra smalsūs, todėl nėra nuostabu, jog norėdami išmėginti naują verslo sferą, paslauga pasinaudoja skubotai, neapgalvoję.

Vertėtų paminėti ir kitus ryškius bruožus, kurie yra būdingi greitiesiems kreditams. Visų pirma, apart itin efektyvaus pinigų suteikimo, kompanijos išsiskiria siūlomomis lengvatomis – kaip minėjau straipsnio pradžioje, „Pirmoji paskola – nemokama“ akcija garsiai nudundėjo visos Lietuvos mastu ir tai, be jokių abejonių, atnešė naudos šios nišinės verslo kypties verslininkams. Visgi, negalėtume teigti, jog žmonėms tokia lengvata yra nenaudinga – vien tai, jog yra suteikiama galimybė pasinaudoti finansine pagalba visiškai nemokamai, mano manymu, turėtų būti svariai akcentuojamas veiksnys, mat naudos pasisemti, ypač protingai elgdamasis, gali kiekvienas iš mūsų. Kitas taip pat labai svarbus bei pastebimas bruožas – itin lankstūs grąžinimo terminai – bendrovės omenyje turi tai, jog net ir pasibaigus kredito skolinimosi laikotarpiui, terminą galite pratęsti už itin menką sumą, kuri, kaip sakoma liaudyje, kišenės nebadys.

Žinoma, tikriausiai nėra tokios paslaugos, kuri nepasižymėtų ir neigiama puse – kreditorių teikiamos paslaugos nėra išimtis. Vis dėlto, norėčiau, užbėgdamas įvykiams už akių, pradžiuginti – vienintelis „trūkumas“ yra ganėtinai didelės palūkanos, kurios įpareigoja per sąlyginai trumpą laikotarpį žmogų grąžinti kurkas didesnę sumą, nei šis buvo gavęs anksčiau. Žinoma, ši sąlyga nėra taikoma pirmiesiems kreditams iš įvardytų paskolų bendrovių, kurios teikia lengvatas. Kažkokių kitų, pastebimesnių neigiamų pusių kreditorių paslauga neturi. Taigi, apibendrinant, galėtume paminėti, jog iš tiesų greitieji kreditai –  tiesiog šauni galimybė, leidžianti ne tik individualiai susikurti tvirtą finansinį pagrindą savo asmeniniam gyvenimui, tačiau ir jaustis šiek tiek laisviau, sunkius ekonomikos padarinius jaučiančioje, krašto rinkoje. Mielieji skaitytojai, niekada nepamirškite, jog jūsų ateitis yra niekeno kito, tik jūsų rankose. Ar ši bus gera – tokia, kokios norite – priklausys nuo to, kiek darbo esate pasiryžę įdėti į šios gerovę. Viliuosi, jog esate pasiruošę iš liemens paplušėti, mat kitokiu atveju, kažin ar gauta paskola suteiks bent jau minimalistinės naudos.

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA