
Vasario 20 dieną ministrė Raminta Popovienė susitiko su leidyklų, leidžiančių vadovėlius, atstovais. Per susitikimą aptarta vadovėlių leidybos situacija, skaitmeninių vadovėlių ir pratybų prieinamumas, diskutuota, kaip būtų galima sustiprinti vadovėlių turinio kokybę, kaip pritaikyti vadovėlius įtraukiajam ugdymui, kokia situacija dėl tautinių mažumų ir menų vadovėlių.
Leidyklų atstovai pasidalino savo planais, išsamiai aptarė dabartinę situaciją, išsakė problemas. Viena iš pagrindinių – sunku surasti vadovėlius rašančius autorius. Jeigu tai daro mokytojai, paprastai tai geri savo darbo profesionalai, todėl jie dar turi nemažą krūvį ir mokyklose.
Leidyklos pageidauja ir aiškesnio standarto, kaip reikia pritaikyti vadovėlius įtraukiajam ugdymui. Kai kuriuos vadovėlius universalaus dizaino principams pritaikyti nesunku, sudėtingiau su fizikos, chemijos, matematikos dalykais.
Pasak leidėjų, situaciją pagerintų didesnis finansavimas, neišskiriant ir skaitmeninių priemonių, mokymai autoriams, kaip parengti vadovėlius, pritaikytus specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems mokiniams, taip pat nuoseklus bendradarbiavimas su ministerija, rengiant reguliarus susitikimus su leidėjais.
„Noriu padėkoti už susitikimui skirtą laiką, už tai, kad atkreipiate dėmesį į probleminius dalykus. Labai svarbu, kad vadovėlių atsiradimas mokyklose būtų kuo spartesnis, nes vadovėlis ne prabanga, o būtinybė. Mokytojui, o dar svarbiau – mokiniui. Greta turi atsirasti ir skaitmeninės priemonės. Dėl vadovėlių leidybos sistemos tobulinimo sudarėme darbo grupę, ieškosime sprendimų. Šiandienos susitikimas tikrai nebus vienintelis, mums svarbu žinoti situaciją“, – sakė ministrė Raminta Popovienė.
Susitikime dalyvavę Nacionalinės švietimo agentūros atstovai informavo, kad balandžio 8 dieną planuojami mokymai leidėjams ir autoriams dėl pritaikymo įtraukiajam ugdymui, į mokymus pakviesta ir audiosensorinės bibliotekos atstovė.
Į susitikimą taip pat atvyko Valstybinės lietuvių kalbos komisijos, Junior Achievement atstovai, leidžiantys mokymo priemones ekonomikai ir verslumui ugdyti, jie pasidalino pasiteisinusia patirtimi, kaip padeda mokytojams pasiruošti dirbti pagal naują ekonomikos ir verslumo ugdymo programą.
Kitas susitikimas su leidyklų atstovais numatytas birželio pradžioje.
