Japonija nori reformuoti kriptovaliutų politiką, nes finansinių paslaugų agentūra (FSA) ketina įvesti reikšmingas „Stablecoins“ ir „Crypto“ tarpininkavimo verslo reguliavimo reformas.
Pagal a Vietos žiniasklaidos ataskaita 2025 m. Vasario 19 d., „Ši politika apima leidžiant stabilius, be dabartinių paklausos indėlių, palaiko trumpalaikes vyriausybės obligacijas ir tam tikrus fiksuotus indėlius.“
🚨 Japonijos FSA patvirtina „StableCoin“ reformą – pagrindiniai pakeitimai, įvykstantys 2025 m. 🇯🇵
📌 „StableCoin“ pagrindas:
✔️ Remiama vyriausybės obligacijų, terminų ir paklausos indėlių
✔️ Maksimalus 50% obligacijų ir indėlių viršutinė riba kaip įkaitas📌 kriptovaliutų tarpininkai:
✔️ Atskira tarpininkavimo firmų registracija
✔️ Nereikia … pic.twitter.com/k0xvpnrpgl– Stabolut (@stabolut) 2025 m. Vasario 20 d
Remiantis ataskaita, naujai įvestos politikos tikslas yra nustatyti viršutinę 50% naujojo turto sumos, kurią galima įtraukti, ribą, nesvarbu, koks yra geresnio patogumo ir saugos pusiausvyros pusiausvyra.
Naršyk: Japonija mano, kad „Bitcoin ETF“ patvirtinimas, gali sumažinti kriptovaliutų mokestį nuo 55% iki 20%
Kovojantys su ilgais, griežtais reikalavimais
Šiuo metu Japonijos kriptovaliutų tarpininkams taikomi griežti reikalavimai pagal tą patį virtualiojo turto paslaugų teikėjo (VASP) licencijavimo sistemą, kuri taikoma kriptovaliutų biržoms.
Šis procesas yra ne tik ilgas, bet ir techniškai bei finansiškai reiklus. Tai aktyviai atgraso nuo daugelio firmų patekti į rinką.
Kritikai teigia, kad tarpininkavimai, kurie veikia kaip tarpininkai, o ne klientų turto saugotojai, neturėtų būti laikomi tais pačiais griežtais standartais, kaip ir biržos.
Atsakydama, FSA užsakyta darbo grupė pasiūlė sukurti naują reguliavimo kategoriją. Tai ypač bus skirta tarpinėms kriptovaliutų verslui. Tai apimtų supaprastintus reikalavimus ir kovos su pinigų plovimu (AML) protokolus. Be to, jis bus pritaikytas prie brokerių unikalių vaidmenų. Pagal šią sistemą biržos, žetonų emitentai ir globos įmonės prisiimtų didesnę atsakomybę už vartotojų apsaugą.
Tikimasi, kad siūlomi pakeitimai sumažins įėjimo kliūtis įvairiems žaidėjams, įskaitant žaidimų kompanijas ir piniginės operatorius, potencialiai padidinant naujoves Japonijos kriptovaliutų ekosistemoje.
Naršykite: Japonija iki birželio mėnesio baigti kriptovaliutų mokestį, priima XRP tarptautiniams sandoriams
Japonija mano, kad „Bitcoin ETF“ patvirtinimas gali sumažinti kriptovaliutų mokestį nuo 55% iki 20%
FSA pagaliau gali panaikinti draudimą „Bitcoin Spot“ biržoje prekiaujantiems fondams (ETF) ir patvirtinti ją anksčiau, o ne vėliau.
Ataskaitose teigiama, kad FSA šiuo metu yra orientuota į „Bitcoin“ ir „Ethereum ETF“ patvirtinimus.
Japonija taip pat svarsto kriptovaliutų perklasifikavimą.
Ateityje „Crypto“ gali būti klasifikuojamas pagal finansines priemones ir biržos įstatymą (FIEA). Šiuo metu skaitmeninis turtas laikomas mokėjimo priemonėmis pagal mokėjimo paslaugų įstatymą (PSA). Šis perklasifikavimas suteiktų kriptovaliutų pagal griežtesnius finansinius reglamentus, panašius į vertybinius popierius, reikalaudami, kad įmonės pateiktų išsamią informaciją apie jų veiklą.
Nors įstatymų leidybos pakeitimai gali būti įvykdyti iki 2026 m., Japonijos FSA planuoja paskelbti savo politinę nurodymą jau 2025 m. Birželio mėn.
Be to, jei Japonija baigsis sumažinti kriptovaliutų mokestį iki 20%, tai gali būti žaidimų keitiklis investuotojams.
Pagrindiniai takeliai
Naujojoje Japonijos politikoje siekiama supaprastinti operacijas, sustiprinti vartotojų apsaugą ir skatinti naujoves Japonijos kriptovaliutų ir „blockchain“ sektoriuose.
Šis žingsnis ateina, kai šalis siekia suderinti pusiausvyrą tarp reguliavimo griežtumo ir skatinti konkurencinę aplinką kylančioms technologijoms.